Prekių krepšelis ()
BIOGRAFIJOS. ISTORIJA. ALBUMAI.
Prekių krepšelis
Prekių krepšelis

Prekių krepšelis tuščias

LAISVĖS KOVŲ IR NETEKČIŲ METAI 2 DALIS
Pavadinimas: LAISVĖS KOVŲ IR NETEKČIŲ METAI 2 DALIS
Autorius: Romas Kaunietis
Leidimo metai: 2017
Puslapių skaičius: 1000
ISBN: 9789986094739
Leidyklos kaina: 11.00 EUR

Ši knyga – tai „Aukštaitijos partizanų prisiminimų“ ir „Laisvės kovotojų prisiminimų“ rinktinės antroji dalis. Ją nuspręsta sudaryti dėl to, kad pirmųjų knygų jau seniai nebeliko knygynuose, be to, ten pateiktą medžiagą laikas šiek tiek pakoregavo, atsirado naujų šaltinių, liudytojų, naujos informacijos, gauta nemažai skaitytojų pastabų, dėl to buvo galima papildyti ir patikslinti pirmines publikacijas. Be to, pastaruoju metu plačiau atsivėrė KGB archyvų durys, todėl buvo nutarta daugiausia iš pirmųjų knygų ir kai ką iš vėliau publikuotų prisiminimų, pateiktos archyvinės medžiagos atrinkti pačius vertingiausius ir įdomiausius prisiminimus, juos šiek tiek papildžius ir patikslinus, sudaryti dviejų dalių RINKTINĘ ir pavadinti „Laisvės kovų ir netekčių metai“. Joje pateikiami ne tik laisvės kovotojų prisiminimai, bet ir publikuojama medžiaga apie sovietinio genocido vykdytojus. Antrojoje RINKTINĖS dalyje pateikiama  Vytauto (Anykščių, Utenos, Molėtų, Ignalinos, Švenčionių r.), Prisikėlimo (Radviliškio, Pasvalio, Panevėžio, Ukmergės, Kėdainių r.), Kęstučio (Šilalės, Tauragės, Jurbarko r.), Žemaičių (Skuodo, Plungės, Telšių r.), Tauro (Šakių, Marijampolės, Vilkaviškio r.) ir Dainavos (Lazdijų, Varėnos, Druskininkų r.) apygardų laisvės kovotojų prisiminimai bei kovojusiųjų kitoje pusėje prisiminimai, medžiagos apie MGB–KGB agentų veiklą.

Laisvės kovų ir netekčių metai I dalis
Pavadinimas: Laisvės kovų ir netekčių metai I dalis
Autorius: Romas Kaunietis
Leidimo metai: 2016
Puslapių skaičius: 944
ISBN: 9789986094692
Leidyklos kaina: 11.00 EUR

Ši knyga – tai „Aukštaitijos partizanų prisiminimų“ ir „Laisvės kovotojų prisiminimų“ rinktinės pirmoji dalis. Ją nuspręsta sudaryti dėl to, kad pirmųjų knygų jau seniai nebeliko knygynuose, be to, ten pateiktą medžiagą laikas šiek tiek pakoregavo, atsirado naujų šaltinių, liudytojų, naujos informacijos, gauta nemažai skaitytojų pastabų, dėl to buvo galima papildyti ir patikslinti pirmines publikacijas. Be to, pastaruoju metu plačiau atsivėrė KGB archyvų durys, todėl buvo nutarta daugiausia iš pirmųjų knygų ir kai ką iš vėliau publikuotų prisiminimų, pateiktos archyvinės medžiagos atrinkti pačius vertingiausius ir įdomiausius prisiminimus, juos šiek tiek papildžius ir patikslinus, sudaryti dviejų dalių RINKTINĘ ir pavadinti „Laisvės kovų ir netekčių metai“. Joje pateikiami ne tik laisvės kovotojų prisiminimai, bet ir publikuojama medžiaga apie sovietinio genocido vykdytojus.

Pirmojoje RINKTINĖS dalyje pateikiama medžiagos apie sovietinio genocido vykdytojų veiklą, Pilėnų tėvūnijos, Kapitono Tindziulio, Vyčio, Žaliosios, Algimanto ir Didžiosios Kovos laisvės kovotojų prisiminimai.

Laisvės kovotojų prisiminimai. VII dalis           2 knyga
Pavadinimas: Laisvės kovotojų prisiminimai. VII dalis 2 knyga
Sudarytojas: Romas Kaunietis
Leidimo metai: 2010
Puslapių skaičius: 708
ISBN: 978-9986-09-394-7
Leidyklos kaina: 11.58 EUR

Šią – septintąją dalį – sudaro dvi knygos, į kurias sudėti skirtingo laikmečio ir įvairių kategorijų laisvės kovotojų prisiminimai. Jose skirta vietos ir neginkluoto antisovietinio pasipriešinimo dalyvių prisiminimams, yra pasakojimų iš lagerių gyvenimo. Be to, šiose knygose savo prisiminimus publikuoja Aukštaitijos, Žemaitijos, Dzūkijos ir Suvalkijos laisvės kovotojai. Šioje dalyje plačiau nušviečiama ne tik laisvės kovotojų, bet ir sovietinių okupacinių struktūrų veikla, pateikiama dalis archyvinės medžiagos apie MGB agentų, agentų smogikų veiklą įvairiuose Lietuvos regionuose. Tad šias knygas dėl įvairaus jų turinio teko pavadinti „Laisvės kovotojų prisiminimais“, nors jos – serijos „Aukštaitijos partizanų prisiminimai“ tęsinys.

Atsigęžus
Pavadinimas: Atsigęžus
Autorius: Laima Abraitytė
Leidimo metai: 2016
Puslapių skaičius: 222
ISBN: 9789986094654
Leidyklos kaina: 5.50 EUR

Aprėpti mokyklos gyvenimą, kurio ir dalyvis, ir stebėtojas buvai beveik ištisą pusę šimto metų, – neįmanoma, ne mano jėgom.

Rankioju laiko nuoskilas.

Kas giliai širdin įkrito.

Tikrai tai net ne patys svarbiausi dalykai.

Bet jeigu per pusšimtį metų iš atminties neišdilo, tai gal jie ir ne visai atsitiktiniai?

Savojo laiko nei tamsinti, nei išbalinti nenoriu.

Nenoriu ir nieko įskaudinti.

Pačius sunkiausius išgyvenimus laiko tėkmė jau gerokai nugludino.

Bet apie savo patirtis papasakoti noriu.

Kad būtų suprantamesni mūsų nugyventi metai.

Kad būtų atspara atsakingai pasitinkant ateitį.

Jaučiu – bus priekaištų: kodėl šitaip, o ne taip? Kodėl taip, o ne kitaip?

Man buvo taip.

Laima Abraitytė
5.50 EUR
Laisvės kovotojų  prisiminimai IX dalis
Pavadinimas: Laisvės kovotojų prisiminimai IX dalis
Autorius: Romas Kaunietis
Leidimo metai: 2014
Puslapių skaičius: 948
ISBN: 9789986094579
Leidyklos kaina: 11.50 EUR

Devintoje  „Laisvės kovotojų prisiminimų“ knygoje publikuojama trijų Lietuvos regionų – Žemaitijos, Aukštaitijos ir Suvalkijos – pokario kovų medžiaga. Visa tai sudaro Žemaičių apygardos Kardo (Kardų) rinktinės kovotojų, keletas Aukštaitijos krašto – Panevėžio, Radviliškio ir Pakruojo apylinkių – buvusių partizanų ryšininkų ir rėmėjų bei Tauro apygardos – Prienų, Garliavos, Pakuonio ir kt. Užnemunės apylinkių – Geležinio Vilko bei Žalgirio rinktinės laisvės kovotojų prisiminimai.

Ši, kaip ir kitos serijos knygos, gausiai iliustruota archyvinėmis nuotraukomis (149 vnt.), pateikiama išsami asmenvardžių rodyklė.

 LAISVĖS KOVOTOJŲ PRISIMINIMAI VIII DALIS
Pavadinimas: LAISVĖS KOVOTOJŲ PRISIMINIMAI VIII DALIS
Sudarytojas: Romas Kaunietis
Leidimo metai: 2014
Puslapių skaičius: 632
ISBN: 9789986094494
Leidyklos kaina: 10.14 EUR

Ypatinga šios knygų serijos svarba Lietuvai: atvirai pateikiami tikri, neiškraipyti faktai apie dar ir dabar dažnai nutylimą labai tragišką  Lietuvos istorijos laikotarpį, kai žmogiškumas dažnai kirsdavosi su išdavyste, siekis išlikti gyvam -- su draugyste, sąžine  ir mirtimi.  Knygos  skirtos to herojiško bet sudėtingo laikotarpio amžininkų atminimui, jų vaikams bei anūkams, ir visiems, kam rūpi objektyvi tiesa.

“Kad žmogus prabiltų, teko jį kalbinti ne vieną kartą,- sako knygų sudarytojas R. Kaunietis.- Mano nuostata: sujungti archyvinę ir priminimų medžiagą. Iš archyvinės medžiagos gauti faktus, kada ir kas įvyko, o liudininkų prisiminimai paaiškina aplinkybes ir detales. Tik taip atkuriami tikroviški epizodai.”

Labai svarbi knygos auditorijos dalis yra jaunimas. Jaunoji karta dažnai nežino, nesupranta ir nesugeba vertinti šio laikotarpio, nes akivaizdžiai trūksta objektyvios informacijos apie pokario kovas Lietuvoje. O kad jauni žmonės domisi šia tema, parodė  kino filmo “Vienui vieni” populiarumas.

“Laisvės kovotojų prisiminimai“,  VIII dalis (632 psl., 253 archyvinės nuotraukos) pateikia šiaurės Rytų Lietuvos - Zarasų. Ignalinos, Švenčionių, Utenos, Molėtų, Biržų, Rokiškio - rajonuose veikusių laisvės kovotojų prisiminimus, spausdinama archyvinė medžiaga apie MGB agentų smogikų veiklą, o pavardžių rodyklė leis nesunkiai  rasti knygoje minimus asmenis.

Europos  istorijos ribos ir  skirstymai
Pavadinimas: Europos istorijos ribos ir skirstymai
Autorius: Oscar Halecki
Vertėjas: Nerijus Babinskas
Leidimo metai: 2014
Puslapių skaičius: 328
Įrišimas: Minkštas
ISBN: 978-9986-09-453-1
Leidyklos kaina: 5.50 EUR

O. Halecki laikomas viduramžių Lenkijos, Lietuvos, Rusijos ir Bizantijos imperijos istorijos autoritetu, parašė fundamentalių darbų apie Lenkijos ir Lietuvos uniją, taip pat itin populiarų Lenkijos istorijos vadovėlį. Tačiau jį domino ir bendresni istorijos teorijos bei istoriosofiniai klausimai. Knyga „Europos istorijos ribos ir skirstymai“ – tai žvilgsnis į Europos kaip visumos istoriją. Joje aptariamos pagrindinės problemos, iškylančios bandant suskirstyti Europos istoriją į laikotarpius, atskleisti jos erdvinę struktūrą ir jos pokyčius istorijos eigoje. Autorius čia išdėsto savąją keturių Europos istorinių regionų koncepciją ir pagrindžia alternatyvią Europos istorijos periodizaciją – jos skirstymą į Viduržemio, Europos ir Atlanto epochas. Ši knyga neabejotinai padarė didžiulį poveikį šiuolaikinei istoriografijai, paskatino istorinės regionistikos plėtrą. Anglų istorikas Ch. Dawsonas pavadino ją vienintele knyga, kuri atsako į klausimą „Kas yra Europa?“ prideramai įvertindama problemos sudėtingumą ir kartu neišleisdama iš akių nė vieno svarbaus veiksnio“.

Dostojevskis
Pavadinimas: Dostojevskis
Autorius: Elena Červinskienė
Leidimo metai: 2004
Puslapių skaičius: 295
Įrišimas: Minkštas
ISBN: 9986-09-268-X
Leidyklos kaina: 3.48 EUR

Knygoje populiariai, pusiau beletrizuotai ir kartu dokumentiškai pasakojama apie literatūros klasiko Fiodoro Dostojevskio (1821–1881) svarbiausius gyvenimo etapus – jaunystę, katorgą ir tremtį, brandos metus, kūrybinę veiklą, sutiktus žmones ir mylėtas moteris. Daug vietos skiriama jo programinių veikalų analizei. Skiriama taip pat ir moksleiviams, jaunimui.

Elena Červinskienė
2.40 EUR
Trys Dostojevskio meilės
Pavadinimas: Trys Dostojevskio meilės
Autorius: Mark Slonim
Vertėjas: Ramutė Rybelienė
Leidimo metai: 2005
Puslapių skaičius: 264
ISBN: 9986-09-284-1
Leidyklos kaina: 3.48 EUR

Knygos autorius – rusų emigrantas, literatūros tyrinėtojas – įtaigiai pasakoja apie intymųjį Dostojevskio gyvenimą, jo santykius su moterimis. Pasakojimas paremtas amžininkų atsiminimais, Dostojevskio mylėtų moterų dienoraščiais, laiškais, paties Dostojevskio prisipažinimais. Į intymaus Dostojevskio gyvenimo epizodus autorius dažnai bando pažvelgti froidistinės psichoanalizės požiūriu.

Dostojevskis dukters akimis
Pavadinimas: Dostojevskis dukters akimis
Autorius: Aimée Dostojevskaja
Vertėjas: Ramutė Rybelienė
Leidimo metai: 2007
Puslapių skaičius: 334
ISBN: 978-9986-09-339-8
Leidyklos kaina: 6.37 EUR

Knygoje didžiojo rusų rašytojo Fiodoro Dostojevskio duktė, remdamasi savo prisiminimais, artimųjų ir rašytojo draugų liudijimais, apžvelgia visą savo tėvo gyvenimą. Daugelį Dostojevskio asmenybės ir kūrybos bruožų ji grindžia jo lietuviškos kilmės versija, kuri knygoje išsamiai aptariama. Autorė pateikia daug įdomių, nežinomų Dostojevskio gyvenimo ir kūrybos detalių. Nors šiuolaikiniai tyrinėtojai kai kuriuos jos teiginius ir vertinimus laiko subjektyviais ir tendencingais, knyga yra įdomi ir intriguojanti.

Aimée Dostojevskaja
3.00 EUR
Keistuolio išmintis arba Žano Žako mirtis ir triumfas
Pavadinimas: Keistuolio išmintis arba Žano Žako mirtis ir triumfas
Autorius: Lion Feuchtwanger
Vertėjas: Viktoras Katilius
Leidimo metai: 2008
Puslapių skaičius: 525
ISBN: 978-9986-09-350-3
Leidyklos kaina: 5.21 EUR

Populiaraus vokiečių rašytojo L. Feuchtwangerio (1884–1958) romano tema – prancūzų švietėjo Žano Žako Ruso (J. J. Rousseau) filosofijos ir revoliucijos teorijos santykis su gyvenimo praktika. Autorius, remdamasis Ruso biografijos faktais, romane atkuria išorinį ir vidinį Ruso paveikslą, vaizduodamas, kaip jis, iškankintas persekiojimų, išvargęs, paliegęs ieško ramybės savo gerbėjo dvare. Iki tol Ruso stengėsi savo raštais pakeisti pasaulį, tačiau visos jo pastangos nueina niekais. Nors žmonės ir žavėjosi Ruso idėjomis, bet nieko nedarė, kad jas įgyvendintų. Todėl pabėgęs nuo žmonių ir gyvenimo, Ruso pamažu atgauna pusiausvyrą ir prieina išvadą, kad jo paskirtis – ne pakeisti pasaulį, o tik jį paaiškinti.

Išmintis, gimusi kančioje
Pavadinimas: Išmintis, gimusi kančioje
Autorius: Tatjana Maceinienė
Leidimo metai: 2008
Puslapių skaičius: 370
ISBN: 978-9986-09-369-5
Leidyklos kaina: 5.21 EUR

Monografijoje apie žymiausią lietuvių  filosofą Antaną Maceiną (1908–1987) autorė, remdamasi gausia privačia filosofo šeimos archyvine medžiaga, taip pat pažinojusių bendraamžių draugų prisiminimais ir laiškais, nuosekliai ir išsamiai pasakoja apie vingiuotą ir dramatišką A. Maceinos gyvenimo kelią, jo dvasinius ieškojimus prieškario metais, išgyvenimus karo ir pokario laikotarpiais emigracijoje. Autorė gilinasi į prigimtines filosofo savybes, to meto socialines ir politines aplinkybes, lėmusias jo asmenybės ir kūrybinio potencialo formavimąsi.
Antroje monografijos dalyje pateikiama savita ir įtaigi A. Maceinos filosofinės kūrybos apžvalga ir interpretacija, grindžiama egzistenciniu žmogaus būties supratimu, jo laisva valia ir filosofiniu tikėjimu Dievu. Taip pat aptariama ir A. Maceinos poetinė kūryba.

Tatjana Maceinienė
3.00 EUR
Žmogui gera būti tik meilėje
Pavadinimas: Žmogui gera būti tik meilėje
Autorius: Tatjana Maceinienė
Leidimo metai: 2009
Puslapių skaičius: 176
Įrišimas: Minkštas
ISBN: 978-9986-09-388-6
Leidyklos kaina: 3.48 EUR

 

Knygoje pirmą kartą spausdinami A. Maceinos jaunystės meilės laiškai savo būsimajai žmonai Julijai Tverskaitei, taip pat laiškai savo šeimos nariams bei artimiausiems bičiuliams meilės, santuokos, moterystės klausimais. Laiškus lydi knygos autorės pasvarstymai, samprotavimai, pastabos, išryškinančios A. Maceinos asmenybės bruožus gana intymiu aspektu.

Tatjana Maceinienė
3.62 EUR
Baironas
Pavadinimas: Baironas
Autorius: Andrė Morua
Vertėjas: Rožė Jankevičiūtė
Leidimo metai: 2007
Puslapių skaičius: 448
ISBN: 978-9986-09-331-2
Leidyklos kaina: 3.48 EUR

Populiarus prancūzų rašytojas Andrė Morua (André Maurois), remdamasis gausiais dokumentiniais šaltiniais, šioje knygoje atkuria beletrizuotą anglų poeto romantiko Dž. Bairono (Byron, 1788–1824)  biografiją, nevengdamas daugybės intymaus šio poeto gyvenimo epizodų vaizdavimo.

Andrė Morua
3.62 EUR
Monika Mironaitė. Apie gyvenimą, meilę, kūrybą
Pavadinimas: Monika Mironaitė. Apie gyvenimą, meilę, kūrybą
Sudarytojas: Dagnė Jakševičiūtė
Leidimo metai: 2002
Puslapių skaičius: 260
Įrišimas: Minkštas
ISBN: 9986-09-245-0
Leidyklos kaina: 4.92 EUR

Monika Mironaitė buvo ne tik didi aktorė, bet ir nepaprastai ryški asmenybė, savo gyvenimo būdu, elgsena ne kartą metusi iššūkį sustabarėjusiai to meto miesčionijai. Būdama ekstravertiškos prigimties, Mironaitė vis dėlto slėpė savo vidinį pasaulį nuo pašalinių akių. Šioje knygoje pateikiamos ištraukos iš jos dienoraščių atskleis jos begalinį moteriškumą, jos kančias, sielvartą, abejones ir jos kovą su gyvenimo smūgiais.

Knygos sudarytoja aktorės dukra Dagnė Jakševičiūtė pateikia skaitytojams ir pirmuosius Monikos Mironaitės literatūrinius bandymus, draugų prisiminimus, įvairius straipsnius, rašytus aktorės jubiliejų progomis bei jos vaidmenų recenzijas.

Mano kelionės. II tomas
Pavadinimas: Mano kelionės. II tomas
Autorius: Ignotas Domeika
Vertėjas: Dalia Saukaitytė
Leidimo metai: 2008
Puslapių skaičius: 513
ISBN: 978-9986-09-363-3
Leidyklos kaina: 11.58 EUR

Senojo Vilniaus universiteto  auklėtinio, žymaus geologo ir mineralogo, labiausiai išgarsėjusio tolimoje Čilėje, Ignoto Domeikos (1802–1889) atsiminimų antrajame tome aprašomos jo mokslinės ekspedicijos po Čilės kalnus ieškant naudingųjų iškasenų. Kartu autorius išsamiai pasakoja apie Čilės gamtos specifines savybes, aplankytų miestų, miestelių, kaimo žmonių gyvenimą, jų kasdienę buitį, papročius, pateikia nemažai politinės Čilės istorijos epizodų. Trečioji šio tomo dalis skirta kelionės po pietinės Čilės provinciją - Araukaniją - įspūdžiams.

Knygynuose ir leidykloje galite įsigyti ir 2002 metais „Pradų“ leidyklos išleistą šios knygos I tomą.

Ignotas Domeika
11.58 EUR
Savasties ieškojimas, arba Laiškai Amerikos lietuviams
Pavadinimas: Savasties ieškojimas, arba Laiškai Amerikos lietuviams
Autorius: Romualdas Grigas
Leidimo metai: 2004
Puslapių skaičius: 221
Įrišimas: Minkštas
ISBN: 9986-09-264-7
Leidyklos kaina: 1.45 EUR

Knygoje spausdinami straipsniai iš JAV lietuvių dienraščių „Dirva“ ir „Draugas“. Straipsniuose dominuoja sociosofiniai apmąstymai apie Lietuvos politinę situaciją. Daug kalbama apie lietuvybės specifikos išlaikymą Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą.

Šilalės kraštas. VII tomas
Pavadinimas: Šilalės kraštas. VII tomas
Sudarytojas: Edvardas Vidmantas, Albina Auksoriūtė, Edita Korzonaitė
Leidimo metai: 2006
Puslapių skaičius: 832
ISBN: 9986-09-314-7
Leidyklos kaina: 10.72 EUR

 

 

Tai septintas „Šilalės krašto“ serijos tomas, skirtas Šilalės valsčiui. Istorikai, mokytojai, kraštiečiai, remdamiesi dokumentais, archyvų medžiaga, savo prisiminimais šiame didžiulės apimties tome pasakoja apie Šilalės valsčiaus gamtos paminklus, kraštovaizdžio ypatybes, išsamiai nušviečia Šilalės miesto istoriją nuo X a. iki šių dienų. Daug vietos skiriama valsčiaus kultūros paminklams, bažnyčioms, švietimo ir kultūros įstaigų veiklai, pateikiamos Šilalės valsčiaus nusipelniusių žmonių biografijos. Tai išsamiausia Šilalės valsčiaus kronika.

Lithuania. Documents, testimonies, comments. 1991.01.13
Pavadinimas: Lithuania. Documents, testimonies, comments. 1991.01.13
Sudarytojas: Red. kolegija
Leidimo metai: 1992
Puslapių skaičius: 375
Leidyklos kaina: 0.58 EUR

A Documentary book about the bloody days in January 1991. Evidence of witnesses, photos, official documents, and a chronicle of the events are published.

Pirmasis Lietuvos Statutas (1529 m.)
Pavadinimas: Pirmasis Lietuvos Statutas (1529 m.)
Autorius: Stanislovas Lazutka
Leidimo metai: 2007
Puslapių skaičius: 536
ISBN: 978-9986-09-345-9
Leidyklos kaina: 5.79 EUR

Šiuo metu visuotinai pripažįstama, kad Lietuvos Statutas  – tai savotiškas fenomenas Europos feodalinėje teisėje ir kad XVIa. Lietuvos istorijoje yra įstatymų leidybos klestėjimo amžius. Ne veltui šį unikalų lietuvių, baltarusių ir ukrainiečių istorijos šaltinį, jų teisės ir kultūros paminklą du šimtus metų kruopščiai tyrinėja daugelio šalių – Lietuvos ir Baltarusijos, Lenkijos ir Rusijos, Ukrainos ir Čekijos, o pastaruoju metu – Amerikos ir Australijos mokslininkai.

Šioje knygoje tęsiamas dviejų seniausių originalo (senąja baltarusių) kalba surašytų Firlėjų (1530–1531?) ir Zamoiskių (1529 m.) nuorašų rankraščių faksimilių spausdinimas, pateikiami trumpi komentarai.

Lietuva (fotoalbumas)
Pavadinimas: Lietuva (fotoalbumas)
Autorius: Antanas Sutkus
Leidimo metai: 1993
Puslapių skaičius: 168
Leidyklos kaina: 0.29 EUR

Tai žinomo Lietuvos fotomenininko Antano Sutkaus fotonuotraukų albumas.

Antanas Sutkus
0.43 EUR
Šv. Petro ir Povilo bažnyčia (fotoalbumas)
Pavadinimas: Šv. Petro ir Povilo bažnyčia (fotoalbumas)
Autorius: Mečislovas Sakalauskas
Leidimo metai: 1997
Puslapių skaičius: 96
ISBN: 9986-09-111-X
Leidyklos kaina: 1.74 EUR

Knygoje pateikiamas išsamus įstabiojo baroko tvarinio – Šv. Petro ir Povilo bažnyčios, esančios Vilniuje – aprašymas. Joje gausu šio architektūros paminklo nuotraukų, tekstas pateiktas lietuvių ir anglų kalbomis.

Juozas Olinardas Penčyla: šaržų karalius
Pavadinimas: Juozas Olinardas Penčyla: šaržų karalius
Autorius: Domas Šniukas
Leidimo metai: 2004
Puslapių skaičius: 264
ISBN: 9986-09-265-5
Leidyklos kaina: 4.05 EUR

Žurnalisto Domo Šniuko knygoje pirmą kartą pateikiama išsami iškilaus pirmosios Lietuvos Respublikos spaudos grafiko, vadinto Šaržų karaliumi, biografija, pateikiama daug žinomų Lietuvos menininkų, politikų ir kitų šaržų, geriausių karikatūrų, tapybos darbų.

Ne vienas skaitytojas čia ras ir sau brangių ar gerbiamų žmonių, kūrusių Lietuvą dviejų pasaulinių karų laikotarpiu.

Lašo kelionė stiklu
Pavadinimas: Lašo kelionė stiklu
Autorius: Vytautas Mizeras
Leidimo metai: 2009
Puslapių skaičius: 352
ISBN: 978-9986-09-384-8
Leidyklos kaina: 8.40 EUR

Rinktinę „Lašo kelionė stiklu“ autorius teikia skaitytojui kaip greta einančio pirmojo mokytojo paveikslą... – metaforą ar paties išgyventą tiesą? Kelyje į Šviesą tenka klupti, nugalėti laiko patyčių šešėlius, bet žygis tęsiasi...

Vytautas Mizeras
8.40 EUR
Ką radome, turime, paliksime
Pavadinimas: Ką radome, turime, paliksime
Autorius: Petras Gediminas Adlys
Leidimo metai: 2008
Puslapių skaičius: 456
ISBN: 978-9986-09-355-8
Leidyklos kaina: 6.37 EUR

Šios atsiminimų knygos autorius, pusę amžiaus dirbęs valstybinės statistikos sistemoje, pasakoja apie sovietinius statistikos kelius ir klystkelius, nepriklausomos Lietuvos statistikos kūrimą nuo jos ištakų iki integravimosi į Europos Sąjungos statistikos sistemą, apie visuotinio gyventojų surašymo rengimą ir vykdymą. Knygoje aprašomi faktai ir įvykiai, tiesiogiai susiję su autoriaus patirtimi ir išgyvenimais dirbant statistikos tarnybose Lietuvoje ir užsienyje (Konge). Pasakojimas dažnai papildomas autentiškais asmeniniais atsiminimais.

Petras Gediminas Adlys
6.52 EUR